O nas

Restauracja Restauracja U Jakuba

Witamy Państwa w restauracji „u JAKUBA”.
To niezwykłe miejsce gdzie dobra kuchnia łączy się z magią niepowtarzalnego klimatu i wystroju wnętrz.
Dobra lokalizacja restauracji, stylizowanej na charakterystyczny dla rejonu Pruszcza Gdańskiego XIX w dom podcieniowy, położonej nad historycznym kanałem Raduni, bezpośrednio przy Szlaku bursztynowym, prowadzącym do położonej niedaleko faktorii rzymskiej oraz bliskie sąsiedztwo zabytkowego XIV w. kościoła czyni to miejsce szczególnie atrakcyjnym i wyjątkowym.
U nas odnajdziecie Państwo harmonię smaku ukrytą w tradycji kuchni staropolskiej.

W tym niezwykłym miejscu będziecie mieli Państwo również niejedną okazję uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych Pruszcza Gdańskiego.
Wernisaże, koncerty, wieczory kulturalne, pokazy i prezentacje sztuki kulinarnej- to wszystko możecie odkryć w naszych progach. Przez cały czas pobytu w murach naszej restauracji będzie Państwu towarzyszył „duch karczmarza Jakuba”, którego legenda została opowiedziana na kartach naszego niezwykłego MENU.

Restauracja dysponuje dwiema salami.
Sala restauracyjna na parterze, pięknie zdobiona rzeźbionymi elementami z drewna i stylizowanym kominkiem pozwala przy dźwiękach fortepianu i smaku wykwintnej kuchni na miły wypoczynek. Z sali tej możecie Państwo przejść bezpośrednio na dwa przylegle tarasy ze stolikami i parasolami gdzie w ciepłe i słoneczne dni będziecie mogli rozkoszować się pięknem otaczającej naszą restauracją przyrody.
Do sali bankietowej na piętrze budynku, utrzymanej w stylu decoupage, poprowadzą Państwa marmurowe stopnie nad którymi będziecie mogli podziwiać piękne obrazy. Sala ta oddaje do dyspozycji naszym gościom duży i pięknie rzeźbiony bar , w których będzie można skosztować rozmaitych trunków z różnych stron świata. Bezpośrednie połączenie sali z kuchnią pozwoli Państwu na korzystanie również tutaj z pełnej oferty restauracyjnej naszego lokalu.
Restauracja U Jakuba dysponuje ilości 150 miejsc dla gości na sali bankietowej oraz 120 miejscami na sali restauracyjnej.
Dbamy o to by każdy gość naszego lokalu czuł się u nas komfortowo. Wychodząc na przeciw klientom z małymi dziećmi zapewniliśmy naszym milusińskim krzesełka dziecięce , przewijak oraz kącik zabaw.